2014-08-08

Instrukcja obsługi

Biuletyn Informacji Publicznej (BIP) - ujednolicony system stron internetowych, stworzony w celu powszechnego udostępniania informacji publicznej.

 

BIP Miejskiego Centrum Świadczeń w Opolu składa się z kliku podstawowych elementów:

  1. Nagłówka zawierającego logo BIP, które jednocześnie jest odnośnikiem do strony głównej BIP, wyszukiwarkę, opcję zmiany rozmiaru czcionki oraz wyboru języka, w którym zostanie wyświetlona strona główna.

  1. Menu głównego po lewej stronie jest wykorzystywane w celu odszukania niezbędnych informacji i jest podzielone na różne kategorie. Aby wyświetlić treść informacji należy wybrać interesującą kategorię. Czerwony trójkąt obok kategorii w menu użytkownika oznacza, iż kategoria jest wielopoziomowa. Kolejne poziomy wyświetlają się po najechaniu kursorem myszy na daną kategorię nadrzędną.

baner-menu

  1. Menu nawigacji (poniżej nagłówka) wskazuje użytkownikowi jego aktualną pozycję na stronie.

baner-menu nawigacyjne

  1. Właściwej treści zamieszczonej w środkowej części strony. W tym miejscu wyświetlane są informacje przyporządkowane do danej pozycji menu głównego.

  1. Subskrypcji - w tym celu należy kliknąć w odnośnik "Subskrybuj stronę podmiotu" i po wprowadzeniu prawidłowego adresu e-mail należy zatwierdzić przyciskiem "Zapisz". Subskrypcja zostanie dodana do systemu i na podany adres e-mail zostanie przesłana automatycznie wygenerowana wiadomość, w celu weryfikacji adresu e-mail.

  1. Wyszukiwarki - znajduje się po prawej stronie nagłówka BIP. W pole wyszukiwarki należy wpisać szukany tekst, a następnie nacisnąć przycisk "Szukaj". Zostanie wyświetlona lista znaleznionych tematów odpowiadających kryteriom wyszukiwania. Wyszukiwarka zawiera także możliwość wyszukiwania zaawansowanego.

 

  1. Stopki - zawiera elementy graficzne tj. logo o współfinansowaniu projektu z Unii Europejskiej oraz odnośniki do strony ePUAP oraz strony głównej Biuletynu Informacji Publicznej.

baner-stopka